Laisvalaikis ir darbas Turkijoje
TTurkija jau seniai buvo viena iš populiariausių turistinių vietų. Į šią šalį keliauja ne tik NVS šalių gyventojai, bet ir daug turistų iš Vakarų Europos, ypač iš Vokietijos, Anglijos, Olandijos. Tokio didelio visų šalių turistų pripažinimo Turkija sulaukė dėl savo aptarnavimo ir patrauklių kainų atostogoms vietiniuose viešbučiuose, kurie praktikuoja sistemą „Viskas įskaičiuota“. Jei atvykstate į Turkiją darbo ar laisvalaikio tikslais, tuomet jums nereikės sukti galvos, kokius pinigus pasiimti su savimi. Vietinė valiuta – Turkijos lira, kurią nesunku išsikeisti į dolerius ar eurus bet kuriame banke ar keitykloje, keitimas priešinga kryptimi taip pat nesukels problemų. Pastarąjį dešimtmetį Turkija vystėsi labai sparčiai. Stambule ir jo apylinkėse kasmet atliekama daug statybų: prekybos centrai, restoranai, barai, viešbučiai. Neatsilieka ir kiti didieji šalies miestai: Ankara, Izmiras, Antalija, Adana vysto infrastruktūrą ir yra atstatomos, taip sukuriant daug darbo vietų.
Kasmet į Turkiją atvyksta apie 30 milijonų turistų ir dar daugiau žmonių, jei skaičiuoti atvykstančius dirbti. Darbas Turkijoje yra puiki galimybė sezono metu uždirbti solidžią pinigų sumą. Šokėjos, padavėjos, šeimininkės, įvaizdžio modeliai, vokalistės – visos šios laisvos darbo vietos yra labai paklausios ir gerai apmokamos. Iš Turkijos net po vieno mėnesio darbo galite išsinešti nuo 1500 iki 2000 dolerių. Tai svajonių šalis norintiems derinti darbą su laisvalaikiu: šilti paplūdimiai, pigūs vaisiai, skanus maistas, kas gali būti geriau? Darbas pagal sutartis merginoms, norinčioms užsidirbti ir gerai praleisti laiką, Turkija – tiesiog puikus pasirinkimas. Yra ką pamatyti ir kur smagiai praleisti laiką. Vien Stambulas kelionių vadove užima kelias dešimtis puslapių. Tai tikra turistų „meka“ – miestas, išsidėstęs abiejuose Bosforo sąsiaurio krantuose, savo grožiu gali nesunkiai konkuruoti su geriausiais Vakarų Europos miestais. Kaip buvo pasakyta nuostabiame sovietiniame filme „Deimantinė ranka“: „Stambulas – kontrastų miestas“, čia susiliejo musulmonų ir krikščionių stiliai architektūroje, kultūroje ir gyvenime.
Turkijos sostinėje yra daug mečečių ir bažnyčių. Antano Paduviečio katalikų bažnyčia, pastatyta vienuolių pranciškonų, yra europinėje miesto dalyje ir yra Giulio Mongeri projektas, pastatytas venecijietišku stiliumi. Bulgarijos Šv. Stepono bažnyčia jau yra stačiatikių bažnyčia, pagaminta tik iš ketaus. Ir, žinoma, Stambulo religinių pastatų karūna yra Mėlynoji mečetė, kuri yra vienas iš šio miesto simbolių ir yra prie pat Marmuro jūros kranto. Nė vienas save gerbiantis turistas nepraleidžia progos nusifotografuoti su šia atrakcija. Naktinis Stambulo gyvenimas taip pat labai turtingas, čia, kaip ir bet kuriame Turkijos kurortiniame miestelyje, gausu tipiškų europietiškų barų ir klubų, kuriuose galima įsidarbinti šokėja, vakarėlių mergina ar šeimininke. Turkijoje yra darbas rytietiškus šokius išmanančioms merginoms, čia jos vertina pilvo šokių atlikėjus ir noriai eina į jų pasirodymus.