Punë për modele në Hong Kong

Punë për modele në Hong Kong

Kryesore nuancat e punës së kërcimtareve në Hong Kong

📌 Hong Kong i sotëm, ashtu siç është

🚩 Hong Kong është qyteti i ndërtesave të larta, një kombinim i kulturës perëndimore dhe lindore që tërheq çdo person si një magnet. Është një rajon administrativ i veçantë në Kinë. Është një shtet brenda një shteti me rendin e vet.

Parqe të rehatshme, plazhe të bukura, ku dëshiron të kalosh një mbrëmje të paharrueshme. Dhe, sigurisht, kuzhina e jashtëzakonshme dhe e egër. Hong Kongu, pa dyshim, vlen të vizitohet, për të ndjerë dhe për të provuar në gojë.

A është aktual për ju puna në Hong Kong? Agjencia Modele Prestige ndihmon për të hapur dyert në jetën e re të çdo vajze.

📌 Çfarë dokumentesh janë të nevojshme për punën në Hong Kong?

❤️ Vajzat nga Ukraina, Moldavia, Rusia, dhe Bjellorusia mund të vijnë në Hong Kong për 14 ditë pa dokumente shtesë. Pas 14 ditësh, mund të shkoni në Makao dhe pastaj të ktheheni në Hong Kong. Ky “lifehack” do t’ju lejojë të shmangni kufizimet e qëndrimit në këtë rajon në mënyrë të ligjshme. Qytetaret e Bjellorusisë mund të aplikojnë paraprakisht për një vizë turistike dhe të qëndrojnë në territorin e Hong Kongut për 30 ditë.

🚩 Kërcimtaret nga Meksika, Venezuela, Brazili, Argentina, Guiana, dhe Uruguaji mund të qëndrojnë në Hong Kong për 90 ditë pa vizë. Për emigrantët nga Guatemalaja, ky afat është reduktuar në 1 muaj.

Nëse keni pasaportë nga një prej vendeve të Bashkimit Evropian (Letonia, Lituania, Estonia, Hungaria, Polonia, Bullgaria, Çekia), mund të qëndroni në Hong Kong për 3 muaj.

Rekomandohet të aplikoni për një sigurim shëndetësor para se të niset për Hong Kong. Kjo është garanci për të marrë ndihmë mjekësore në një vend tjetër. Dhe shpeshherë, polica kërkohet për të nënshkruar një kontratë me një klub.

📌 Pozitat e disponueshme për vajzat në Hong Kong

A doni të keni një punë me pagesë të lartë në Hong Kong? Kërkoni perfektion në trup, jeni të aftë për të kërcyer, dhe nuk keni turp të shfaqeni para publikut? Ka një ofertë të mirë që do t’ju lejojë të shfaqni anët më të mira të vetes.

  • Kërcimtare striptiz me konsumim. Plastika, gracia e përziera me sensualitet dhe të qenit të lirë. Në klubet e Hong Kongut presin kërcimtare të përvojshme dhe të filluara. Konsumimi është një përfitim për të dyja palët, si për vajzën ashtu edhe për mysafirin. Ai merr më shumë vëmendje nga bukuroshja e magjepsur, ndërsa ajo merr më shumë të ardhura. Konsumimi duhet të jetë i butë dhe i paforcuar. Është e rëndësishme të përcaktoni në mënyrë të paqartë dëshirën e vizitorit për të blerë një koktej për vajzën ose porositur një kërcim privat.

🚩 Punë e denjë dhe interesante jashtë vendit për vajzat bashkë me Prestige Model Agency do të jetë një aventurë e shkëlqyeshme me të ardhura të larta.

📌 Çfarë është konsumimi në Hong Kong?

Në këtë rajon, konsumimi pasiv është në prioritet. Kërcimtaret vendosen në dhoma në sofà. Menaxherët e klubit ftojnë vajzat të shkojnë te vizitorët në tavolinë. Vajza nuk mund të zgjedhë vetë ku të ulëhet.

Kur ndodhet në tavolinë me mysafirin, vajza fillon bisedën, kërcen, ofron të pijë një shishe shampanjë ose të shijojë një koktej. Vëmendja maksimale i kushtohet klientit dhe interes i sinqertë për nevojat e tij.

📌 Veçoritë e burrave që shkojnë në klubet e Hong Kongut

🚩 Shumica e vizitorëve janë biznesmenë kinezë. Janë njerëz të pasur që pas një dite të vështirë të nënshkrimit të kontratave dhe marrëveshjeve duan të kalojnë një mbrëmje të shkëlqyeshme në shoqërinë e bukurosheve. Këta janë vizitorë të aftë për të paguar qindra dollarë lehtësisht në klub gjatë një mbremje.

Në klubet shpesh vijnë edhe australianët. Iu pëlqen të vëzhgojnë kërcimet mbresëlënëse dhe të shijojnë kohën personale të shpenzuar me vajzat.

Të gjithë mysafirët flasin anglisht. Është e nevojshme që vajza të njohë të paktën anglishtin e konversacionit për të komunikuar lehtësisht me vizitorët. Vlen të theksohet se klubet kanë një sistem të mbyllur, kështu që nuk lejohet hyrja e vizitorëve të rastësishëm. Vetëm vizitorë të rregullt.

📌 Cilat janë detyrat e vajzave?

❣ Kërcimtaret striptiz në Hong Kong kalojnë kohë të këndshme me mysafirët: pijne kokteje, kërcejnë privatë. Vajzat sjellin vetë pije alkolike në tavolina. Gjithashtu, pas bisedës me mysafirin, ato i largojnë gotat e zbrazëta. Alkoolin mund ta pijnë ose jo, sipas dëshirës së vajzës. Është lejuar ta shërojë, por pa u vënë re nga mysafiri.

🚩 Në klubet striptiz të Hong Kongut punojnë vajza me përfaqësime të ndryshme, me tatuazhe në trup dhe pa to. Stafi përbëhet nga bukuroshat nga Amerika Latine, Kina, vende të BE dhe shumë vende të tjera të Evropës.

Për kërcimtaret është e rëndësishme të kenë një pamje të kujdesur: manikyri, pedikyri, stilimi i flokëve, grimi, aroma joshëse e parfumit. Veshja është një fustan koktejli i shkurtër ose një fustan me një bluzë të shkurtër.

📌 A ka një sezon për punën në Hong Kong?

🚩 Nuk ka sezonë në punën e kërcimtareve me konsumim në Hong Kong. Në stafin e klubeve ka vajza nga kombësi të ndryshme. Ka një konkurrencë e shëndoshë për vëmendjen e mysafirëve të rregullt të vlerësuar.

Në disa klube, kërcimtaret mund të marrin apartamente për pagesë shtesë (rreth 300$ në muaj). Apartamentet e rehatshme ndodhen pranë klubit, për t’u arritur lehtësisht në punë. Apartamentet ofrojnë të gjitha të nevojshmet për të pushuar pas kërcimeve të nxehta.

💰 Sa fitojnë kërcimtaret në Hong Kong?

🚩 Nuk ka tarifë të caktuar, të ardhurat varen plotësisht nga përvoja, profesionalizmi dhe dëshira për të performuar shpesh para vizitorëve. Gjithsesi, një shuma mesatare e pagës së kërcimtareve striptiz me konsumim nënkupton të ardhura nga 2000 deri në 6000$. Bakshishet nga mysafirët mund t’i mbajnë vajzat për vete.

Puna në Hong Kong për vajza ofron mundësi të mira për të fituar, të kaluar kohë të këndshme dhe për të përfituar përvojë në stile të ndryshme

të kërcimit. Ëndrra juaj tashmë po ju pret.

Pozita Të ardhurat
Kërcimtaret             2000 – 6000$

wa viber2 telegram2

Pyetje dhe pergjigje

Ne kemi shtuar në listën tonë profesione të tilla si modele webcam, zonjë, valltare go-go, vokaliste dhe mikpritëse e klubeve të natës.

Duke pasur parasysh se profesionet teknike nuk sjellin të ardhura të larta, ju këshillojmë që të arsimoheni në një fushë krijuese. Aktore teatri dhe filmi, këngëtare, stiliste veshjesh, stiliste, vokaliste ose kërcimtare. Janë këto profesione që mund të hapin një gamë të gjerë mundësish për vajzat.

Për shkak të karakteristikave të tyre fizike, mendore dhe psikologjike, vajzat janë më të predispozuara për disa profesione sesa burrat. Ne i këshillojmë vajzat të marrin në konsideratë profesionet e femrës në fusha të tilla si kreative, humanitare dhe zyra.

 
Модельное Агентство Prestige
 
 
 
 
Модельное Агентство Prestige
переходи на наш тг канал и будь в курсе самых последних новостей и горячих вакансий
 

Перейти на канал