Dhjetë këshilla për të udhëtuar jashtë vendit

sovety_puteshestvennikuKomunikimet celulare. Zbuloni se si funksionon roamingu i operatorit tuaj në vendin ku po udhëtoni dhe sigurohuni që keni mjaftueshëm para në llogarinë tuaj. Ose, menjëherë pas mbërritjes, merrni një kartë operatori lokal. Gjuha. Shkarkoni një libër frazash në telefonin tuaj ose merrni një kopje të shtypur në rast se nuk keni internet. Nuk do të ishte e tepërt të mësoni paraprakisht disa dhjetëra fraza në gjuhën e vendit ku do të shkoni, si: “ku është?”, “Si të shkoj atje?”, “A mund të më ndihmoni?” Navigimi. Shkarkoni në telefon ose merrni me vete hartat në letër të zonës ku po shkoni, veçanërisht nëse këto nuk janë qytete të mëdha, por terrene të thyer: male, pyje, xhungla, etj. Aksesorë elektronikë. Nëse po merrni me vete ndonjë pajisje përveç telefonit – laptop ose tablet, sigurohuni që të keni me vete karikues. Gjithashtu, në disa vende, prizat dhe prizat janë të një formati tjetër, prandaj kontrolloni këtë çështje paraprakisht dhe blini një përshtatës përpara se të niseni ose menjëherë pas mbërritjes në vend. Bëhuni gati për të bërë miq të rinj. Kur të shkoni në rrugë, merrni me vete disa suvenire të lira dhe me peshë të lehtë nga shtëpia. Mund t’i jepni gjithmonë: një shokun e dhomës, një bashkëudhëtari të rastësishëm, një shofer taksie, pronari të një lokali të vogël etj., për të bërë një njohje dhe për të përmirësuar qëndrimin tuaj ndaj vetes. Ndoshta disa nga këto njohje do të zhvillohen edhe në një miqësi të fortë. Bukuria dhe shëndeti. Mos harroni të merrni me vete sende të higjienës personale, disa ilaçe dhe aksesorë të nevojshëm. Në varësi të klimës së vendit ku po udhëtoni, merrni kremra dhe produkte për të hidratuar dhe pastruar lëkurën, si dhe produkte për sytë. Nga aksesorët, gjëja kryesore janë syzet e diellit. Rrobat dhe këpucët. Zgjidhni artikujt me mençuri në mënyrë që i njëjti artikull të shkojë me disa të tjerë. Mos mblidhni shumë veshje, sepse duhet t’i bartni përpara dhe mbrapa, dhe kthimi me shpinë të lënduar nga një udhëtim është gjëja e fundit. Zgjidhni këpucë sa më komode dhe, nëse është e mundur, pa taka të larta. Një tjetër gjë e pazëvendësueshme është një shall me karton, mund ta vishni në një mbrëmje të freskët dhe ta përdorni si aksesor. Flini dhe pushoni. Kur udhëtoni, është shumë e rëndësishme të flini mjaftueshëm, sepse trupi tashmë shpenzon shumë burime dhe gjumi i mirë është çelësi i shëndetit. Prandaj, është thjesht e nevojshme të merrni me vete një maskë gjumi dhe tapa veshësh. Ky komplet mund t’ju shpëtojë si në rrugë, nga bashkëudhëtarët ose fëmijët me zë të lartë në tren ose aeroplan, ashtu edhe nga fqinjët në një hotel ose bujtinë. Dokumentet e udhëtimit. Blini një biletë paraprakisht, mos e shtyni për javën e fundit përpara nisjes. Duke i rezervuar disa muaj përpara, së pari mund të kurseni shumë duke i blerë në një nga promovimet e mbajtura shpesh dhe së dyti, do të shpëtoni nga një dhimbje koke nëse papritur nuk ka bileta para nisjes. Një nga menaxherët e Prestige Model Agency mund t’ju ndihmojë të blini bileta. Siguria. Vishni më pak bizhuteri në rrugë dhe mbani një sy në portofolin dhe çantën tuaj. Mos i mbani të gjitha paratë dhe kartat e kreditit në një vend. Jo të gjitha vendet mund të mburren me një nivel zero të krimit në rrugë. Në shumë qytete të mëdha evropiane ka hajdutë xhepash që thjesht presin vizitorët e hapur.

wa2 viber2 telegram2
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Pyetje dhe pergjigje

Klubi Teazers Rivonia në Afrikën e Jugut ka një vend të lirë për kërcimtarë të stripeve të konsumimit. Edhe nëse nuk keni përvojë, mos u shqetësoni - ata janë gati t'ju trajnojnë dhe t'ju tregojnë gjithçka që duhet të dini për punën në klub. Menaxherët e klubeve ftojnë vajza të moshave 20 deri në 35 vjeç, të paktën 165 cm të gjata, me njohuri të mira të gjuhës angleze dhe një pamje tërheqëse që t'i bashkohen ekipit të tyre.

Nëse jeni të interesuar për këtë mundësi, mos hezitoni të kontaktoni menaxhmentin e agjencisë konsulente për të mësuar adresën e Teazers Rivonia dhe informacione të mëtejshme në lidhje me procesin e rekrutimit dhe kërkesat për kandidatët.

Klubi nuk ka një listë fikse çmimesh për balerinët e striptizit. Balerinët tanë kanë një sistem të veçantë pagese për t'i inkurajuar ata të kërcejnë më shumë dhe më seksi. Paratë e fituara nga vajzat për shfaqjet e tyre të kërcimit dhe komisioni nga shitja e shampanjës i takojnë vetë balerinës. Megjithatë, në fund të javës, çdo vajzë duhet të paguajë një komision prej 2400 ZAR për klubin.

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se kërcimtarët kanë mundësinë të marrin këshilla nga mysafirët tanë. Para se të marrin bakshishin, kërcimtarët i japin klubit 25% ose 35%. Kështu, fitimet e secilës balerin varen drejtpërdrejt nga numri i kërcimeve që ajo interpreton gjatë mbrëmjes. Më shumë informacion mund të gjeni duke lexuar komentet e Teazers Rivonia, të cilat u lanë nga vajzat që punonin atje.

Kodi i veshjes për kërcimtarët në klubin e të rriturve Teazers Rivonia nënkupton një stil të ndritshëm dhe të guximshëm. Vajzat duhet të kujdesen për grimin dhe hairstyle të ndritshme, të cilat shtojnë ekstravagancë, seksualitet dhe besim në imazh. Veshjet e detyrueshme përfshijnë të brendshme me shirita, fustane strip dhe këpucë me taka të larta.

Teazers Rivonia Sandton Afrika e Jugut gjithashtu organizon një festë me temë çdo të mërkurë. Gjatë një feste neoni, elementët neoni duhet të jenë theksi kryesor i kostumit të balerinit. Prandaj, ju rekomandojmë që të kontrolloni paraprakisht me menaxherin për kontaktet e Teazers Rivonia dhe të gjeni informacione për festat e ardhshme me tematikë dhe të përgatisni kostumet e duhura. Kjo do t'ju ndihmojë të tërhiqni vëmendjen e mysafirëve tuaj me pamjen tuaj elegante, që do të thotë se ata do të ndahen lehtësisht nga paratë e tyre.

Модельное Агентство Prestige


переходи на наш тг канал и будь в курсе самых последних новостей и горячих вакансий
 

Перейти на канал

This will close in 26 seconds

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x