Koha e lirë dhe puna në Turqi

Txhamia bluTurqia ka qenë prej kohësh një nga destinacionet më të njohura turistike. Në këtë vend udhëtojnë jo vetëm banorët e vendeve të CIS, por edhe shumë turistë nga Evropa Perëndimore, veçanërisht nga Gjermania, Anglia dhe Holanda. Turqia ka marrë një njohje kaq të gjerë nga turistët e të gjitha vendeve për shkak të shërbimit dhe çmimeve tërheqëse për pushimet në hotelet lokale që praktikojnë sistemin All Inclusive. Nëse vini në Turqi për punë ose kohë të lirë, atëherë nuk keni pse të shqetësoheni se çfarë parash të merrni me vete. Monedha vendase është lira turke, e cila është e lehtë për t’u këmbyer me dollarë ose euro në çdo bankë apo këmbimore, këmbimi në drejtim të kundërt gjithashtu nuk do të shkaktojë probleme. Në dekadën e fundit, Turqia është zhvilluar shumë shpejt. Në Stamboll dhe rrethinat e tij, çdo vit kryhen shumë ndërtime: qendra tregtare, restorante, bare, hotele. Qytetet e tjera të mëdha të vendit gjithashtu nuk janë shumë prapa: Ankaraja, Izmiri, Antalia, Adana po zhvillojnë infrastrukturën dhe po rindërtohen, duke krijuar kështu shumë vende pune. stambul gjatë natësRreth 30 milion turistë vijnë në Turqi çdo vit dhe akoma më shumë njerëz nëse llogariten ata që vijnë në punë. Të punosh në Turqi është një mundësi e shkëlqyer për të fituar një shumë të fortë parash gjatë sezonit. Valltarë, kameriere, zonja, modele imazhi, vokalistë – të gjitha këto vende të lira janë në kërkesë të madhe dhe të paguara mirë. Mund të merrni me vete nga Turqia edhe pas një muaji të vetëm pune nga 1500 deri në 2000 dollarë. Ky është një vend ëndrrash për ata që duan të kombinojnë punën me kohën e lirë: plazhe të ngrohta, fruta të lira, ushqim të shijshëm, çfarë mund të jetë më mirë? Puna me kontratë për vajzat që duan të fitojnë para dhe të kalojnë një kohë të mirë, Turqia është thjesht një mundësi e shkëlqyer. Ka diçka për të parë dhe ku të argëtoheni. Vetëm Stambolli zë disa dhjetëra faqe në një udhëzues udhëtimi. Kjo është një “mekë” e vërtetë turistike – qyteti, i shtrirë në të dy brigjet e Bosforit, mund të konkurrojë lehtësisht me qytetet më të mira të Evropës Perëndimore për nga bukuria e tij. Siç u tha në filmin e mrekullueshëm sovjetik “Krahu i Diamantit”: “Stambolli është një qytet i kontrasteve”, stilet myslimane dhe të krishtera në arkitekturë, kulturë dhe jetë u bashkuan këtu. Restoranti i StambollitKa shumë xhami dhe kisha në kryeqytetin turk. Kisha Katolike e Shën Antonit të Padovës e ndërtuar nga murgjit françeskanë ndodhet në pjesën evropiane të qytetit dhe është një projekt i Giulio Mongeri i ndërtuar në stilin venecian. Kisha Bullgare e Shën Stefanit është tashmë një kishë ortodokse e bërë ekskluzivisht prej gize. Dhe sigurisht, kurora e objekteve fetare në Stamboll është Xhamia Blu, e cila është një nga simbolet e këtij qyteti dhe ndodhet pikërisht në brigjet e detit Marmara. Asnjë turist që respekton veten nuk e humb mundësinë për të bërë një foto me këtë atraksion. Jeta e natës e Stambollit është gjithashtu shumë e pasur, këtu, si në çdo qytet turistik në Turqi, ka shumë bare dhe klube tipike evropiane ku mund të gjesh një punë si balerin, vajzë ahengjeje ose mikpritëse. Në Turqi ka një punë për vajzat që njohin vallet orientale, këtu ato vlerësojnë interpretuesit e kërcimit të barkut dhe shkojnë me dëshirë në shfaqjet e tyre.

wa2 viber2 telegram2
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Pyetje dhe pergjigje

Klubi Teazers Rivonia në Afrikën e Jugut ka një vend të lirë për kërcimtarë të stripeve të konsumimit. Edhe nëse nuk keni përvojë, mos u shqetësoni - ata janë gati t'ju trajnojnë dhe t'ju tregojnë gjithçka që duhet të dini për punën në klub. Menaxherët e klubeve ftojnë vajza të moshave 20 deri në 35 vjeç, të paktën 165 cm të gjata, me njohuri të mira të gjuhës angleze dhe një pamje tërheqëse që t'i bashkohen ekipit të tyre.

Nëse jeni të interesuar për këtë mundësi, mos hezitoni të kontaktoni menaxhmentin e agjencisë konsulente për të mësuar adresën e Teazers Rivonia dhe informacione të mëtejshme në lidhje me procesin e rekrutimit dhe kërkesat për kandidatët.

Klubi nuk ka një listë fikse çmimesh për balerinët e striptizit. Balerinët tanë kanë një sistem të veçantë pagese për t'i inkurajuar ata të kërcejnë më shumë dhe më seksi. Paratë e fituara nga vajzat për shfaqjet e tyre të kërcimit dhe komisioni nga shitja e shampanjës i takojnë vetë balerinës. Megjithatë, në fund të javës, çdo vajzë duhet të paguajë një komision prej 2400 ZAR për klubin.

Është gjithashtu e rëndësishme të theksohet se kërcimtarët kanë mundësinë të marrin këshilla nga mysafirët tanë. Para se të marrin bakshishin, kërcimtarët i japin klubit 25% ose 35%. Kështu, fitimet e secilës balerin varen drejtpërdrejt nga numri i kërcimeve që ajo interpreton gjatë mbrëmjes. Më shumë informacion mund të gjeni duke lexuar komentet e Teazers Rivonia, të cilat u lanë nga vajzat që punonin atje.

Kodi i veshjes për kërcimtarët në klubin e të rriturve Teazers Rivonia nënkupton një stil të ndritshëm dhe të guximshëm. Vajzat duhet të kujdesen për grimin dhe hairstyle të ndritshme, të cilat shtojnë ekstravagancë, seksualitet dhe besim në imazh. Veshjet e detyrueshme përfshijnë të brendshme me shirita, fustane strip dhe këpucë me taka të larta.

Teazers Rivonia Sandton Afrika e Jugut gjithashtu organizon një festë me temë çdo të mërkurë. Gjatë një feste neoni, elementët neoni duhet të jenë theksi kryesor i kostumit të balerinit. Prandaj, ju rekomandojmë që të kontrolloni paraprakisht me menaxherin për kontaktet e Teazers Rivonia dhe të gjeni informacione për festat e ardhshme me tematikë dhe të përgatisni kostumet e duhura. Kjo do t'ju ndihmojë të tërhiqni vëmendjen e mysafirëve tuaj me pamjen tuaj elegante, që do të thotë se ata do të ndahen lehtësisht nga paratë e tyre.

Модельное Агентство Prestige


переходи на наш тг канал и будь в курсе самых последних новостей и горячих вакансий
 

Перейти на канал

This will close in 26 seconds

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x