Punë jashtë vendit për një vajzë. Çfarë opsionesh?

rabota_za_graniceyQë nga fëmijëria, ne jemi të rrethuar nga stereotipe, njëra prej të cilave lidhet me punën – zakonisht besohet se puna është një rutinë pesë ose gjashtë ditë në javë, dhe kështu për njëmbëdhjetë muaj, dhe vetëm të dymbëdhjetën mund t’ia kushtojmë pushimit. Duke jetuar jetën e tyre sipas një orari, shumë as nuk dyshojnë se gjithçka mund të jetë krejtësisht ndryshe. Kjo nuk do të thotë se puna në zyrë është e keqe. Por ia vlen të pyesni veten: a jam plotësisht i lumtur në këtë punë? A më mjaftojnë liria dhe paratë që mund të më japë zyra? Por pushimet që prisni si një festë e madhe, për të shpërthyer më në fund me pushime jashtë vendit, mund të bëhen për ju një realitet i përditshëm dhe jo një ëndërr e përvitshme – shijoni çdo ditë peizazhe, pamje, ushqime ekzotike dhe njohje të reja. Puna jashtë vendit për një vajzë mund të jetë e drejtimeve të ndryshme dhe në fusha të ndryshme, por punët më fitimprurëse janë në biznesin e argëtimit, restoranteve dhe hotelerisë. rabota_za_graniceyVajzë e partisë – detyrat e një vajze të tillë përfshijnë krijimin e pamjes së plotë të institucionit. Ajo lëviz nëpër klub dhe sillet tamam si një vizitore tipike: kërcen, shkëmben shaka me të ftuarit e tjerë, flirton. Puna e saj mund të mos jetë e dukshme në shikim të parë, por krijon një atmosferë. Të kërcesh dhe të argëtohesh gjatë gjithë natës, madje edhe të paguhesh për këtë, nuk është keq, apo jo? Zonjë – një vajzë që dëshiron të marrë këtë punë, duhet të jetë e shoqërueshme, me një fjalim kompetent dhe të buzëqeshur. Hosteses punojnë në hotele, restorante, konferenca dhe ekspozita, ata duhet të takojnë dhe të sharmojnë mysafirin. Në hotel ata monitorojnë pritjen dhe dërgimin e mysafirëve, si dhe shpërndarjen e tyre nëpër dhoma. Në restorant ju takojnë dhe ju përcjellin në tavolinën e porositur. Valltarja Go-go – një vajzë që vallëzon vazhdimisht në podium duke luajtur muzikë, të gjitha lëvizjet e saj janë improvizim, këto janë kërcime në sfond në disko dhe klube. Kriteri kryesor është trajnimi koreografik dhe pamja e bukur. Ky lloj kërcimtari është shumë i popullarizuar jashtë vendit, veçanërisht në Kore dhe Japoni.

wa2 viber2 telegram2
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Pyetje dhe pergjigje

Ne kemi shtuar në listën tonë profesione të tilla si modele webcam, zonjë, valltare go-go, vokaliste dhe mikpritëse e klubeve të natës.

Duke pasur parasysh se profesionet teknike nuk sjellin të ardhura të larta, ju këshillojmë që të arsimoheni në një fushë krijuese. Aktore teatri dhe filmi, këngëtare, stiliste veshjesh, stiliste, vokaliste ose kërcimtare. Janë këto profesione që mund të hapin një gamë të gjerë mundësish për vajzat.

Për shkak të karakteristikave të tyre fizike, mendore dhe psikologjike, vajzat janë më të predispozuara për disa profesione sesa burrat. Ne i këshillojmë vajzat të marrin në konsideratë profesionet e femrës në fusha të tilla si kreative, humanitare dhe zyra.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
 
Модельное Агентство Prestige
 
 
 
 
Модельное Агентство Prestige
переходи на наш тг канал и будь в курсе самых последних новостей и горячих вакансий
 

Перейти на канал