Këshilla për zgjedhjen e vendit

  Zgjedhja e një vendi varet nga shumë fakte: 1. Disponueshmëria e vizave (ose aftësia për t’u hapur shpejt). Ka vende pa viza si Turqia, Armenia, Koreja e Jugut (për Federatën Ruse), me mundësi qëndrimi deri në 60 ditë. Ka vende ku viza lëshohet pas mbërritjes, për shembull, Jordania! Hapja e thjeshtë e vizave për në Qipro (për Rusinë dhe Ukrainën ne bëjmë viza pa pagesë dhe brenda 24 orëve). Zona Shengen tani është e hapur për ukrainasit nëse ka një pasaportë biometrike (mund të qëndroni deri në 90 ditë në gjysmë viti). Ka kontrata në Itali, Spanjë, Luksemburg, Gjermani, Poloni, Maltë etj. 2. Çmimi i biletës! Biletat fillojnë nga 50-500 dollarë. Për shembull, shpesh mund të gjeni bileta nga Moska në Stamboll ose Milano nga 50 dollarë. Por për në Singapor apo SHBA, një biletë kushton rreth 400-500 dollarë. Çmimet e biletave mund të shihen në https://www.skyscanner.ru 3. Preferencat personale për mentalitetin dhe kulturën e vendeve të tjera . 4. Njohuri të gjuhëve! Për shembull, në Qipro ose Singapor, keni nevojë për një nivel të lartë të gjuhës angleze (bazë, biseda bazë, fillore nuk do të funksionojë). Me anglishten bazë është e mundur të merren parasysh Turqia dhe Jordania. Apo ndoshta ju flisni spanjisht ose italisht? Atëherë zgjedhja është e qartë! 5. Aftësitë personale të komunikimit. Nëse kjo është kontrata juaj e parë ose nuk jeni personi më i shoqërueshëm, atëherë duhet të zgjidhni një sistem me konsum pasiv! Nëse jeni një person aktiv, i shoqërueshëm që nuk keni pengesa gjuhësore – atëherë ju këshilloj të merrni parasysh konsumin aktiv. 6. Perceptimi i alkoolit. Nëse nuk pini nga fjala “absolutisht”, atëherë zgjidhni: Itali, Turqi, Korenë e Jugut! 7. Kushtet e jetesës! Kushtet me te mira ne Stamboll (live ne hotel me 4 yje), kushtet me te shpejta ne Singapor (akomodimi per 2-4 persona ne dhome, format hosteli) 8. Mundesi kompensimi per bilete vajtje-ardhje. Kushte të tilla ofrohen nga Singapori dhe Koreja e Jugut. 9. Të ushqyerit. Është shumë e rrallë kur punëdhënësi ofron ushqim. Por është e mundur nëse zgjidhni Stambollin! 10. Dhe sigurisht prania e detit! Shumë mesazhe të para njoftojnë se gjëja më e rëndësishme është plazhi! Më pas mund të qëndroni në Singapor (gjatë gjithë vitit) ose Spanjë, disa klube në Itali dhe Turqi (gjatë sezonit të ngrohtë, nga maji në tetor.) Ne dëshirojmë fluturim i mbarë! Dhe mbani mend, edhe nëse puna në klub, pas mbërritjes, nuk është “opsioni juaj”, do të merrni përvojë të paçmuar komunikimi me njerëz të ndryshëm! Dhe nëse gjithçka funksionon, atëherë do të kaloni 2-3 vitet e ardhshme duke udhëtuar nëpër botë 🙂

wa2 viber2 telegram2
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Pyetje dhe pergjigje

Хостес должен заботиться о комфорте гостей в заведении, удовлетворяя их требованиям и запросам, приветствовать и сопровождать людей к столикам, управлять бронированием мест, обеспечивать правильное распределение посетителей, и в целом, создавать приятную атмосферу и первое положительное впечатление о месте.

Для работы хостесом важно обладать отличными коммуникативными навыками и знанием английского языка, даже если наниматель из СНГ, поскольку общаться придется не только с местными жителями, но и туристами. Не менее важны презентабельный внешний вид, грамотная речь и хорошая дикция. Детали можно уточнить у менеджеров нашего агентства.

Зарплата хостес зависит от множества факторов, включая страну трудоустройства, класс заведения, опыт работы и уровень обслуживания. В среднем хостесы могут зарабатывать от 7 до 15 долларов в час, плюс чаевые. В некоторых эксклюзивных ресторанах и ночных клубах ставка бывает в разы выше. В среднем зарплата хостес за рубежом колеблется от 3000 до 4500 долларов США в месяц.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
 
Модельное Агентство Prestige
 
 
 
 
Модельное Агентство Prestige
переходи на наш тг канал и будь в курсе самых последних новостей и горячих вакансий
 

Перейти на канал